Motorlu otomatik sahne perdesi, mekânla sağladığı estetik bütünlüğün yanında işlevselliği ile de etkilidir. Genellikle %100 büzgülü sahne perdesi kumaşı akustik özellikleri sebebiyle kadife tercih edilmektedir. Sahne perdesi kumaşı Din 4102 B1 alev almazlık normuna uygun olmalıdır. Birden fazla renk seçeneğine sahip olan sahne perdeleri, birbirinden farklı kumaş çeşitleri ile de pek çok kombinasyonu bir arada sunmaktadır.

Kullanılan Kumaş ve metraja göre en uygun Motor Kullanılarak projelendirme yapılmaktadır. Motor çeşitlerimiz farklılık ve sağlıklı çalışma yaratmak amacıyla itina ile seçilmiştir. Manuel çalışan sahne perdelerinde en büyük sorun, perdelerin kolay hareket etmemesidir. Motorlu perdeler bu sorunu kesin olarak çözümlemektedir. Motor sayesinde insan gücü kullanılmadan risksiz olarak perde komunda edilebilmektedir.

Motorlu ve Motorsuz manuel olarak kullanılabilir. Balon şeklinde toplama gerçekleştirilir. Adı Sema Perdesi olarak da geçmektedir. Toplama sırasında görselliği arttırdığından sık tercih edilen türlerdiir. Tek parça olarak kapama sağlandığından Akustik ses sağlaması açısından önemlidir. Akustik ses alımı için Kadife materyal kullanımı gerekmektedir..